Стартова зустріч в м.Маастрихт за проектом BIHSENA

Відбулася стартова зустріч з проекту Поєднання Інновацій, Здоров’я і Суспільств: освітній розвиток потенціалу в сусідніх регіонах Східної Європи

17 – 19 лютого 2016 року відбулася офіційна стартова зустріч за проектом з посилення потенціалу ЕРАЗМУС+: Поєднання Інновацій, Здоров’я і Суспільств: освітній розвиток потенціалу в сусідніх регіонах Східної Європи (Bridging Innovations, Health and Societies: Educational capacity building in the Eastern European Neighbouring Areas / BIHSENA), що спів-фінансується Європейською комісією.

Як уже повідомлялося раніше, Маастрихтський університет в консорціумі з НаУКМА та іншими університетами отримав грант 865000 євро від ERASMUS+ для реалізації трирічного проекту, лідеркою якого є проф.Клайсін Хорстман.

Стартова зустріч проходила в м.Маастрихт, Нідерланди.
Партнерами цього проекту, які брали участь в стартовій зустрічі, є:
Маастрихтський університет
Університет Пловдиву (Болгарія);
Анджей Фрич-Моджевський Краківський університет (Польща);
Національний університет Києво-Могилянська академія (Україна);
Вінницький національний медичний університет ім.М.І.Пирогова
Томський державний університет (РФ);
Сибірський державний медичний університет (РФ).
Крім того, члени Консультативної ради приєдналися до проектної команди:
Інеке тен Дам, вчена в галузі освіти, фахівець в галузі міжнародної освіти, проведення спільних курсів і дистанційного навчання. Керівник програми технічної медицини, Університет Твенте, Нідерланди.
Абель Полезе, з Університету міста Дублін й Талліннського університету.
Сюзанна Бауер, кандидат технічних наук, доцент Центру технологій, інновацій та культури, Університет Осло, Норвегія.

Президент Маастрихтського університету, проф.Мартін Паул, відкрив зустріч і побажав усім учасникам проекту плідного і мирного співробітництва. Підкреслив відкритість Маастрихтського університету новим проектам та новому співробітництву, яке приносить видиму користь країнам-учасницям та партнерам.
Учасники ж проекту вважають співпрацю в галузі вищої освіти і побудову діалогу вкрай важливими для стимулювання розвитку людини, відкритості і критичного мислення в країнах Східної Європи.

Під час стартової зустрічі представники університетів-учасників проекту мали можливість познайомитися особисто та поділитися інституційними досягненнями. Тож, в межах проектної зустрічі булла нагода представити свої університети і своє бачення заходів проекту, які пов’язані з розробкою курсів, з заходами, спрямованими на поєднання спільнот, наприклад, круглими столами та конференціями, а також поширення результатів проекту та стійкості проекту. Підсумком зустрічі стало спільне бачення реалізації цілей проекту протягом наступних трьох років, а також внесок та зони відповідальності кожного з університетів. Очікується, що проект буде не лише успішним у виконання поставлених освітніх задач, але й в стимулюванні дослідницької діяльності. Адже цей проект також є продовженням започаткованої раніше – деякими університетами консорціуму – успішної співпраці.
Проміжні результати проекту будуть опубліковані через різні канали, серед яких веб-сайт проекту , а заключна проектна зустріч буде проходити навесні 2018 року в м.Маастрихт.
Для отримання додаткової інформації про цей проект звертайтеся:
- Тетяна Степурко, chernysh@ukma.kiev.ua.