Розпочато Літню Школу 2015

Понад 60 експертів та управлінців розпочали навчання з новітніх стратегій розвитку системи охорони здоров’я

6 липня 2015, Львів – Літня Школа для управлінців в охороні здоров’я «Трансформація систем охорони здоров’я: Східна Європа 2015» розпочала роботу з понад 60-ма учасниками з п’яти країн Східної Європи та Середньої Азії та спікерами з семи країн світу.

Протягом тижня управлінці з рівних рівнів державної та приватної медицини та громадського сектора будуть навчатися стратегії, економіки та менеджменту в галузі охорони здоров’я.

Метою Літньої школи є стати єдиною освітньою та інформаційною платформою для управлінців у системі охорони здоров’я і тим самим стимулювати процес реформ та трансформації в країнах Східної Європи, відповідаючи особливим потребам і умовам цього регіону. Чому ця ініціатива є надзвичайно важливою, підсумував на відкритті Міністр освіти та науки Сергій Квіт: «Люди відчувають зміни в країні, коли є реформа в трьох найважливіших галузях: охороні здоров’я, освіті та безпеці (правоохоронна система)».

Літня школа започаткована за спільної ініціативи Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» та україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» та за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Як зазначила Петра Відмер, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва: «Літня школа – перша регіональна ініціатива, аналогів якій у сфері охорони здоров’я немає, хоча є величезна потреба».

Літню школу підтримали міжнародні організації: Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ), Світовий банк, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Благодійний фонд Відродження, Швейцарський інститут охорони здоров’я та тропічної медицини.

«Важливо, щоб кожен учасник виніс для себе зі Школи щонайменше одну цінну ідею для подальшого використання її в своїй щоденній практиці. Саме так збільшиться експертне середовище фахівців, здатних втілювати зміни в системі охорони здоров’я в Україні», наголосила під час відкриття Анна Суходольська, Керівник програм комунікації та розвитку ЮНІСЕФ в Україні.

Вчена рада та організатори відібрали 60 учасників з України, Молдови, Білорусі, Литви, Киргизької республіки, серед яких більшість представляють державні медичні установи, а також приватні заклади, громадські організації та органи управління в галузі охорони здоров’я.

У 2015 році Літня школа пропонує три паралельні тематичні секції, щоб учасники змогли обрати для себе найактуальнішу тему.

Секція 1. Політика охорони здоров’я та системи охорони здоров’я. Ця секція дасть можливість розглянути сучасні підходи до організації та фінансування системи надання медичних послуг.
Секція 2. Управління медичним закладом з акцентом на управлінні людськими ресурсами та на безперервному управлінні якістю. Мета секції – ознайомити адміністраторів з управлінськими практиками і підходами, які сприяють створенню належного організаційного середовища в умовах обмеженого бюджету.
Секція 3. Комунікація в охороні здоров’я. Ця секція спрямована на розвиток комунікаційної стратегії для організацій учасників.
Поряд з досвідченими українськими експертами на Літній школі викладатимуть іноземні фахівці, зокрема:

  • Марсель Таннер, директор Швейцарського інституту охорони здоров’я і тропічної медицини (м. Базель, Швейцарія)
  • Паоло Карло Беллі, керівник програми Світового Банку, сектор в Україні, Молдові та Білорусії
  • Ідо Хадарі, директор з питань комунікацій та взаємодії з урядом; член виконавчої ради в Маккабі центрі надання послуг з охорони здоров’я, консультант ЮНІСЕФ з комунікації з питань імунізації в Україні
  • Марк Говерс, викладач Маастрихтського університету (Нідерланди)
  • Еріка Річардсон, технічний спеціаліст Європейської обсерваторії з систем і політики охорони здоров’я
  • Вім Гроот, професор економіки Маастрихтського університету (Нідерланди)
  • Місце та час проведення: 6-11 липня 2015, Львівська область

Брошура Літньої школи 2015>