Освітньо-наукова програма «Громадське здоров’я» - фундаментальна програма для випускників бакалаврського та/або магістерського чи прирівняного до нього рівнів вищої освіти без обмеження спеціальності, які мають чітку мотивацію до роботи у сфері громадського здоров’я та мають необхідні якості для виконання навчальної програми.
Освітня програма розроблена на основі компетенцій фахівців громадського здоров'я Асоціації учбових закладів громадського здоров'я в Європейському регіоні (ASPHER). Освітні компоненти програми ґрунтується на фундаментальних принципах і підходах до комплексного моніторингу та оцінок стану здоров’я населення, захисту та промоції здоров’я, моніторингу загроз для громадського здоров’я, науково обґрунтованих програмах збереження здоров’я населення як складової державної політики на національному, регіональному рівнях та рівні окремих громад.
Програма також надає великі можливості для поглиблення знань у напрямках зацікавленості студента: протягом другого року навчання студенти можуть прослухати низку інших вибіркових дисциплін з будь-якого напрямку та спеціальності, а також готують магістерську кваліфікаційну роботу, яка є самостійним дослідженням проблемного питання сфери громадського здоров’я.
Метою програми є підготовка фахівців до самостійної практичної та наукової діяльності, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері громадського здоров’я в умовах невизначеності, шляхом набуття загальних і спеціальних компетентностей з організаційної, управлінської, експертної, контрольно-аналітичної, проектної, науково-дослідної діяльності у сфері громадського здоров’я.
Переваги
Орієнтація програми на підготовку крос-галузевих фахівців, здатних до системного та креативного мислення.
Дає можливість випускникам бути всебічно підготовленими для початку кар'єри у сфері громадського здоров’я.
Тісна співпраця з Центром громадського здоров’я МОЗ України.
Залучення до викладання провідних практиків системи охорони здоров’я та громадського здоров’я.
Залучення до викладання представників міжнародних організацій (Світовий банк, ВООЗ, ЮНІСЕФ тощо).
Можливість проходження практики в міжнародних проєктах, недержавних організаціях чи урядових структурах сфери охорони здоров'я.
Можливість поєднувати роботу та навчання (середа-четвер друга половина дня очно, субота - дистанційно).
Залучення студентів до наукової та проєктної роботи кафедри.
Можливість міжнародної академічної мобільності.
Залучення студентів до наукової, викладацької та практичної діяльності за майбутнім фахом під час навчання їх у НаУКМА.
Орієнтована на подальший науковий розвиток здобувачів вищої освіти.
Програма розроблена на основі компетенцій фахівців громадського здоров'я Асоціації учбових закладів громадського здоров'я в Європейському регіоні (ASPHER), та за консультативної підтримки команди проекту Еразмус + «Розбудова академічного потенціалу з глобального здоров’я у регіонах Східної Європи і Центральної Азії» (BACE).
Навчальний план
Умови навчання
Кафедра:
Школа громадського здоров’я
Рівень вищої освіти:
Магістр
Спеціальність:
229 Громадське здоров’я
Тривалість навчання:
1 рік 10 місяців
Вартість навчання (за рік):
45 000 грн
Ліцензійний обсяг:
15, кількість бюджетних місць уточнюйте
Підстави вступу:
Вступ на основі бакалаврського та/або магістерського чи прирівняного до нього рівня вищої освіти без обмеження спеціальності.
Мова викладання:
Українська (основна) та англійська (для окремих вибіркових дисциплін).
Координатор та гарант освітньої програми:
Юрочко Тетяна Петрівна
завідувачка кафедри, кандидат наук з державного управління, доцент, t.yurochko@ukma.edu.ua, +380991601027